Škola čepování Lukáše Svobody
 
 

  Předtím, než v roce 2012 Lukáš Svoboda založil Školu čepování, stihl v oboru posbírat pěknou řádku úspěchů. Dvakrát zvítězil v českém finále soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. V mezinárodním finále pak získal titul mistra Světa v čepování piva za rok 2010. Později se stal spolumajitelem značky Lokál - LOKÁL CZ. 
 
  Školou čepování to ale zdaleka neskončilo. Lukáš se začal věnovat i jiným pivům, než jen tomu našemu českému ležáku. Úspěšně zvládnul rekvalifikační kurz v oboru v oboru pivovarském a sladařském. A také složil senzorické zkoušky na vady piva. 
 
  Díky spojení výčepního řemesla a umění vařit pivo pak vznikl další pivní koncept - pivovar Dva Kohouti. Lukáš se věnuje i vývoji a inovaci pivní technologie. Jeho nejmladším počinem je  PULT, nový podnik, kde si přijde na své každý milovník piva. Zkuste!
 
 
 
  Na Lukášovu práci navazuje Lucie Janečková, která Školu čepování od roku 2021 vede. Lucie začínala v roce 2014 v Lokálu Hamburk, kam si odběhla na brigádu ke škole. Práce s pivem jí ale začala bavit více a tak se posunula za výčep a začala se učit výčepnímu řemeslu.
 
  Během svého působení v Lokále se naučila sanitovat pivní vedení a úspěšně složila zkoušky do Cechu sanitačních techniků. Úspěšně složila i senzorické zkoušky na vady piva ve Výzkumném ústavu pivovarském a sladařském .
 
  Nyní je Mistryní výčepní, která má na starost pivo nejen v Lokálech, ale také ve všech podnicích Ambiente. Kromě toho je členkou správní rady a etické komise Profesního sdružení sanitace nápojových cest. Organizuje soutěž Zlatá pípa a jejím cílem je vrátit slávu výčepnímu řemeslu a dostat jej zpět do škol.

 

lokal skolacepovani fr (15 of 18)
Škola čepování
3 800 Kč

Škola čepování Vypalte z tanku pivo jako křen! Trénink dělá mistry, proto vás mistři výčepní Lucie Janečková a Lukáš Svoboda postaví za výčep a naučí...

63/TER
1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení